مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

يك شلوار و ۱۲ نكته

يك شلوار و ۱۲ نكته۱) انگليسي‌ها ضرب المثلي دارند كه مي‌گويد: <شما آن چيزي هستيد كه به تن داريد.> چارلي چاپلين نيز در مورد نقش جاودانه <چارلي> مي‌گويد: <هيچ تصوري از آن نقش نداشتم تا اينكه آن لباس‌ها را پوشيدم. آن لباس‌ها همه چيز را در مورد نقش چارلي برايم روشن كرد.>
۲) قيمت هر لباسي را چند امل اصلي تعيين مي‌كند: كيفيت پارچه، طراحي لباس و كيفيت دوخت آن. پس از در نظر گرفتن اين چند عامل، تازه بايد اين سوالات اساسي را از خود بپرسيد: اول اينكه آيا اين لباس، هر چند هم خوب و عالي، از نظر قيمت با درآمد من تناسب دارد يا نه؟ و ديگر اينكه: آيا در اين لباس احساس راحتي مي‌كنم؟
۳) لباس يعني پارچه. پس، قبل از خريد شلوار، جنس پارچه را بررسي كنيد و ببينيد كه آيا چيزي هست كه بتوانيد بدون زحمت زياد، از پس نگه‌داري،‌ شستشو و اتو كردنش برآييد يا نه. پارچه را دقيق لمس كنيد. جنس آن بايد طوري باشد كه پوست‌تان چه از داخل چه از خارج با آن مشكلي نداشته باشد. تكه‌اي از پارچه را در مشت بگيريد و فشار دهيد و ببينيد به چه ميزان و با چه سرعتي چروك مي‌شود. پارچه‌هاي كتان،‌‌ نخي، ابريشم و ابريشم مصنوعي ممكن است آب بروند، لَخت شوند، رنگشان برود يا رنگ پس بدهند.
۴) شلوارهاي با كيفيت معمولا دكمه‌هاي خوبي دارند. جا دكمه‌اي‌ها نيز مي‌تواند شاخص خوبي براي شناسايي يك شلوار باكيفيت باشد. به درزهاي شلوار هم دقت كنيد. درزهاي عريض شاخص يك لباس خوب، و درزهاي خيلي باريك، نشان دهنده كيفيت پايين لباس است.
۵) تزيينات و آرايه‌هاي لباس بايد با رعايت تمام جزييات، پرداخت شده باشد. استفاده از مقوا و يا پلاستيك‌هاي نرم در قسمت كمر شلوار به جاي طلق، نشان‌دهنده كيفيت پايين كار است. قسمت‌هاي توگذاشتگي شلوار بايد عريض بوده و ترجيحا با دست دوخته شده باشد. به آستر شلوار نيز دقت كنيد. اگر آستر با دست كوك زده شده باشد، بهتر است.
۶) شلوار خيلي تنگ، حتي اگر به نحو خارق‌العاده‌اي هم برازنده‌تان باشد، باز هم مناسب نيست چون در آن احساس ناراحتي خواهيد كرد. به علاوه، لباس تنگ زودتر فرم و حالتش را از دست مي‌دهد و به اصطلاح مي‌شكند اما مشكل شلوار تنگ فقط اين نيست و تهويه پوست را هم دچار مشكل مي‌كند و شانس ابتلا به عفونت‌هاي پوستي را افزايش مي‌دهد. انواع و اقسام حساسيت‌هاي پوستي را هم ايجاد مي‌كند، مخصوصا نوعي از آن كه به درماتيت عصبي معروف است.
۷) افرادي كه اندازه دور كمرشان زياد است بايد شلواري انتخاب كنند كه قسمت كمرش پهن باشد و روي آن كمربندي ساده بزنند. برعكس، افرادي كه دور كمرشان باريك است، بهتر است شلوار فاق كوتاه بپوشند و كمربندي بزنند كه به لباس بالاتنه بيايد.
۸) آنهايي كه پايين تنه برجسته دارند نبايد شلوار‌هاي چسبان بپوشند و در عوض از انواع راسته استفاده كنند. به علاوه، اين دسته از افراد بايد از شلوارهايي كه جيب‌هاي عقبشان بزرگ، فانتزي يا پرزرق و برق است نيز پرهيز كنند. اين نوع جيب‌ها به درد كساني مي‌خورد كه پايين‌تنه‌اي تخت دارند. اگر ران‌هاي لاغري داريد، شلواري بپوشيد كه جيب‌هاي جلويي آن از نوع تكه‌دوزي شده و يا بگي باشد.
۹) آنهايي كه چاقند و شكم‌‌هاي برآمده‌اي دارند، مي‌توانند شلوارهايي بپوشند كه كمرشان كشي است. يادتان باشد كه شلوار چنين آدمي نبايد زيپ كناري يا پشت داشته باشد. اگر هيچ دكمه‌اي هم نداشته باشد كه چه بهتر.
۱۰) براي اينكه لاغرتر و بلندتر جلوه كنيد، شلواري بپوشيد كه دقيقا اندازه‌تان باشد، نه تنگ باشد و نه گشاد. سعي كنيد رنگ شلوار نيز يكدست تيره و جنس آن نرم باشد. جيب‌ها هم بايد كاملا عمودي باشد، نه اريب. بهتر است دمپاي شلوارتان نيز تو زده باشد، يعني دوبل نباشد.
۱۱) يك راهنمايي ديگر براي آنها كه قدي كوتاه دارند: دور كمر شلوارتان نبايد از اندازه‌هاي طبيعي و معمول خيلي كمتر باشد. اگر در اين حالت دچار مشكل شديد، از بند شلوار استفاده كنيد. در اين صورت بهتر است بند شلوارتان به جاي گيره، دكمه داشته باشد.
۱۲) اگر درشت هيكل و قد بلند هستيد، هرگز از شلوارهايي كه جلويشان پيلي دارد استفاه نكنيد.
 
مهرنوش پاك‌اندام
روزنامه سلامت


نوشته شده در دوشنبه 1390/2/5ساعت 10:24 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog